Psychologia muzyki

Muzyka, chwila wypełniona myślami

Zapraszam do kontaktu 🙂

Czym zajmuje się psycholog muzyki ?

Coraz bardziej wdziera się w świat muzyki psychologia. Wykonanie utwory nie jest tylko techniczną umiejętnością, ale przede wszystkim współgraniem techniki i psychiki. Psycholog muzyki to zawód, który w swoim doświadczeniu połączył dwie dziedziny:

  • muzykę – są to osoby, które mają doświadczenie muzyczne.
  • psychologię – osoby, które z zawodu są psychologami.

To niesamowite połączenie wrażliwości i wiedzy muzycznej z wiedzą, jak funkcjonuje mózg i nasza psychika, daje wyjątkowe efekty w budowanie KARIERY MUZYCZNEJ. Świadomość siebie i swojego sposobu myślenia o sobie wpływa na to, jak muzyk potrafi korzystać w pełni, ze swojego talentu muzycznego. Bardzo często są muzycy, którzy wirtuozowsko potrafią zagrać swoją partię lub utwór. Jednak, kiedy mają to zrobić w orkiestrze lub na scenie z jakiegoś powodu blokują się i nie są w stanie pokazać swoich możliwości. Za tę sytuacje odpowiedzialna jest psychika, a dokładnie myślenie w tle, które chcąc nie chcąc jest ciągłe. Nie jesteśmy w stanie wyłączyć myślenia, ale jesteśmy w stanie nim kierować tak, aby nam służyło. Jak to zrobić?  Do tego potrzebny jest ktoś, kto nas poprowadzi przez meandry naszej psychiki, ktoś kto stoi z boku i widzi więcej niż my sami. Ktoś, kto nie jest tak mocno zaangażowany w nasze emocje i przeżycia jak my. Właśnie po to jest psycholog muzyki. Po to aby, muzyk w pełni wykorzystał swój niesamowity potencjał. Po to, aby lata pracy i poświęceń przyniosły zasłużone owoce, po to, aby zawód, który muzyk wykonuje, był niesamowitą przygodą i ciągłą podróżą wgłąb siebie i  swoich muzycznych możliwości.

Jeżeli jesteś muzykiem i czujesz, że coś jest na rzeczy, serdecznie zapraszam Cię do kontaktu. Po pierwszym spotkaniu ustalimy, w czym tkwi trudność i będziemy pracować.  Zapraszam 🙂